SMM02070C1004FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1004FBP00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 1M OHM 1% 1W MELF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
MELF, 0207
Width :
2.2mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
350V
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1MOhms
Diameter :
2.2mm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
400mW
Length :
5.8mm
Weight :
76.997305mg
Series :
SMM0207
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
350V
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C1004FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 1MOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C