SMM02070C1003DBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1003DBP00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 100K OHM 0.5% 1W MELF
Power (Watts) :
1W
Diameter :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0207
Width :
2.2mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
MELF, 0207
Resistance :
100kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
5.7912mm
Max Operating Temperature :
155°C
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Supplier Device Package :
MELF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02070C1003DBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 100kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C