SMM02070C1002FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1002FBP00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 10K OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
350V
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
76.997305mg
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Package / Case :
MELF, 0207
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Diameter :
2.2mm
Military Standard :
Not
Series :
SMM0207
1 (Unlimited)
Construction :
Cylindrical
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Resistance :
10kOhm