SMM02070C1001FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C1001FBS00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 1K OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Series :
SMM0207
Supplier Device Package :
MELF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
350V
Published :
Package / Case :
MELF, 0207
Length :
5.7912mm
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1kOhms
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay SMM02070C1001FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 1kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C