SMM02070C1000FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C1000FBS00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W MELF
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
350V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Published :
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
100Ohms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
MELF
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
MELF, 0207
Series :
SMM0207
Vishay SMM02070C1000FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 100Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C