SMM02070C1000FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1000FBP00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 100 OHM 1% 1W MELF
Series :
SMM0207
Package / Case :
MELF, 0207
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
400mW
Tolerance :
±1%
REACH SVHC :
No SVHC
Weight :
76.997305mg
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
350V
Power (Watts) :
1W
Mount :
Surface Mount
Resistance :
100Ohms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
2.2mm
Length :
5.8mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
MELF
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.2mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
350V
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02070C1000FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 100Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C