SMM02070B3907JBP00
Mfr.Part #
SMM02070B3907JBP00
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES 0.39 OHM 5% 1W MELF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Package / Case :
MELF, 0207
Resistance :
390mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
2.2mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
155°C
Series :
SMM0207
Length :
5.7912mm
Supplier Device Package :
MELF
Vishay SMM02070B3907JBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 390mOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C