SMM02040E9102BB300
Mfr.Part #
SMM02040E9102BB300
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES 91K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Supplier Device Package :
Mini MELF
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
SMM0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
91kOhms
Package / Case :
MELF, 0204
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free
Vishay SMM02040E9102BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 91kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C