SMM02040E9099DB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040E9099DB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 90.9 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
MELF, 0204
Width :
1.4mm
Resistance :
90.9Ohms
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Mini MELF
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series :
SMM0204
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay SMM02040E9099DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 90.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C