SMM02040E9091BB300
Mfr.Part #
SMM02040E9091BB300
Description
RES 9.09KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Diameter :
1.4mm
Resistance :
9.09kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Published :
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
1 (Unlimited)
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.1%
Mini MELF
Vishay SMM02040E9091BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C