SMM02040E9090DB300
Mfr.Part #
SMM02040E9090DB300
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
909Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02040E9090DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 909Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C