SMM02040E8669BB300
Mfr.Part #
SMM02040E8669BB300
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
86.6Ohms
2
Vishay SMM02040E8669BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 86.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C