SMM02040E8250BB300
Mfr.Part #
SMM02040E8250BB300
Description
RES 825 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
2
Military Standard :
Not
Resistance :
825Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free
Vishay SMM02040E8250BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 825Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C