SMM02040E8201DB300
Mfr.Part #
SMM02040E8201DB300
Description
RES 8.2K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
2
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Width :
1.4mm
Resistance :
8.2kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
AEC-Q200
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Published :
Mini MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Contact Plating :
Tin
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040E8201DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C