SMM02040E8201BB000
Mfr.Part #
SMM02040E8201BB000
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
8.2kOhms
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Vishay SMM02040E8201BB000
SMM0204 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C