SMM02040E8162CB000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040E8162CB000
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Width :
1.4mm
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Mini MELF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMM0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Package / Case :
MELF, 0204
Resistance :
81.6kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay SMM02040E8162CB000
SMM0204 Series, Thin Film, 81.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~125°C