SMM02040E8161BB300
Mfr.Part #
SMM02040E8161BB300
Description
RES 8.16KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
8.16kOhms
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040E8161BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.16kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C