SMM02040E7509BB100
Mfr.Part #
SMM02040E7509BB100
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Resistance :
75Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040E7509BB100
SMM0204 Series, Thin Film, 75Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C