SMM02040E7502BB300
Mfr.Part #
SMM02040E7502BB300
Description
RES 75K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Stock
220
In Stock :
220
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
75kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Mini MELF
Military Standard :
Not
Width :
1.4mm
MELF, 0204
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Vishay SMM02040E7502BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 75kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C