SMM02040E7502BB000
Mfr.Part #
SMM02040E7502BB000
Description
RES 75K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
75kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
SMM0204
Vishay SMM02040E7502BB000
SMM0204 Series, Thin Film, 75kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C