SMM02040E7501BB300
Mfr.Part #
SMM02040E7501BB300
Description
RES 7.5K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.1%
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
7.5kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040E7501BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C