SMM02040E6811BB300
Mfr.Part #
SMM02040E6811BB300
Description
RES 6.81KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
6.81kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
14 Weeks
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
MELF, 0204
Military Standard :
Not
Vishay SMM02040E6811BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C