SMM02040E6810DB300
Mfr.Part #
SMM02040E6810DB300
Description
RES 681 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Resistance :
681Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Vishay SMM02040E6810DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 681Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C