SMM02040E6810BB100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040E6810BB100
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 681 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
681Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.4mm
Series :
SMM0204
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
MELF, 0204
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040E6810BB100
SMM0204 Series, Thin Film, 681Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C