SMM02040E6801BB300
Mfr.Part #
SMM02040E6801BB300
Description
RES 6.8K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Diameter :
1.4mm
Package / Case :
MELF, 0204
Published :
Resistance :
6.8kOhms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040E6801BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C