SMM02040E6652DB300
Mfr.Part #
SMM02040E6652DB300
Description
RES 66.5KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Series :
SMM0204
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
66.5kOhms
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040E6652DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 66.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C