SMM02040E6200BB300
Mfr.Part #
SMM02040E6200BB300
Description
RES 620 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
620Ohms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
SMM0204
Vishay SMM02040E6200BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 620Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C