SMM02040E6040BB300
Mfr.Part #
SMM02040E6040BB300
Description
RES 604 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
604Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
MELF, 0204
Vishay SMM02040E6040BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 604Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C