SMM02040E5909BB300
Mfr.Part #
SMM02040E5909BB300
Description
RES 59 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
59Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040E5909BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 59Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C