SMM02040E5622BB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040E5622BB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 56.2KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Diameter :
1.4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
MELF, 0204
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
56.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SMM0204
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Mini MELF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Width :
1.4mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040E5622BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 56.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C