SMM02040E5621BB300
Mfr.Part #
SMM02040E5621BB300
Description
RES 5.62KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
5.62kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
MELF, 0204
Length :
3.6mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
Not
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Min Operating Temperature :
-55°C
SMM0204
Vishay SMM02040E5621BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C