SMM02040E5491BB300
Mfr.Part #
SMM02040E5491BB300
Description
RES 5.49KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
5.49kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02040E5491BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.49kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C