SMM02040E5361BB300
Mfr.Part #
SMM02040E5361BB300
Description
RES 5.36KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
5.36kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
Not
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02040E5361BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C