SMM02040E5101BB300
Mfr.Part #
SMM02040E5101BB300
Description
RES 5.1K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
5.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Vishay SMM02040E5101BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C