SMM02040E5100BB300
Mfr.Part #
SMM02040E5100BB300
Package / Case
MELF, 0204
Description
RES 510 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
MELF, 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
510Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance :
±0.1%
Series :
SMM0204
Thin Film
Vishay SMM02040E5100BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 510Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C