SMM02040E5009BB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040E5009BB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF
Datasheet
Download
Description
SMM0204 15 50R 0.1% B3
Stock
185
In Stock :
185
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
50Ohm
Tolerance :
0.1%
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
MELF
Diameter :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Width :
1.4mm
Military Standard :
Not
Length :
3.6mm
Vishay SMM02040E5009BB300
Thin Film, 50Ohm, 0.1%,