SMM02040E4992DB300
Mfr.Part #
SMM02040E4992DB300
Description
RES 49.9KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
49.9kOhms
Width :
1.4mm
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02040E4992DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C