SMM02040E4992BB300
Mfr.Part #
SMM02040E4992BB300
Description
RES 49.9KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
49.9kOhms
Diameter :
1.4mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040E4992BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C