SMM02040E4992BB100
Mfr.Part #
SMM02040E4992BB100
Description
RES 49.9KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.4mm
Resistance :
49.9kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02040E4992BB100
SMM0204 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C