SMM02040E4990BB300
Mfr.Part #
SMM02040E4990BB300
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
MELF, 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Resistance :
499Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Width :
1.4mm
14 Weeks
Vishay SMM02040E4990BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 499Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C