SMM02040E4872DB300
Mfr.Part #
SMM02040E4872DB300
Description
RES 48.7KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
48.7kOhms
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040E4872DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C