SMM02040D4222DB300
Mfr.Part #
SMM02040D4222DB300
Description
RES 42.2KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±0.5%
Width :
1.4mm
Resistance :
42.2kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02040D4222DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 42.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C