SMM02040D2673DB000
Mfr.Part #
SMM02040D2673DB000
Description
RES 267K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Thin Film
Failure Rate :
Tolerance :
±0.5%
OTTO
Brand :
OTTO
Product Type :
Multi-Directional Switches
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
Series :
T4
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Product Category :
Multi-Directional Switches
Lamp Type :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Subcategory :
Switches
Size / Dimension :
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)
RoHS :
Details
Resistance :
267 kOhms
Vishay SMM02040D2673DB000
T4 Series, Thin Film, 267 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.5%, -55°C ~ 125°C