SMM02040D1642CB100
Mfr.Part #
SMM02040D1642CB100
Tolerance :
±0.25%
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
16.4kOhms
Thin Film
Vishay SMM02040D1642CB100
SMM0204 Series, Thin Film, 16.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~125°C