SMM02040D1431BB300
Mfr.Part #
SMM02040D1431BB300
Description
RES 1.43KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
MELF, 0204
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.4mm
Series :
SMM0204
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1.43kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Mini MELF
Vishay SMM02040D1431BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 1.43kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C