SMM02040C8662FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8662FB300
Description
RES 86.6K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Resistance :
86.6kOhms
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Mini MELF
Vishay SMM02040C8662FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 86.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C