SMM02040C8662DB300
Mfr.Part #
SMM02040C8662DB300
Description
RES 86.6KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
86.6kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C8662DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 86.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C