SMM02040C8661FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8661FB300
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Resistance :
8.66kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.4mm
2
Vishay SMM02040C8661FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C