SMM02040C8451FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8451FB300
Description
RES 8.45K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.6mm
Lead Free
Diameter :
1.4mm
Resistance :
8.45kOhms
Width :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
SMM0204
Vishay SMM02040C8451FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.45kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C