SMM02040C8450FB000
Mfr.Part #
SMM02040C8450FB000
Description
RES 845 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
845Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Vishay SMM02040C8450FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 845Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C